Nadchodzi dzień premiery nowego PlayStation

22.09.2020, 09:26 0 komentarzy
Nadchodzi dzień premiery nowego PlayStation

Jeszcze w zeszłym roku miały paść deklaracje, że w roku bieżącym firma Sony przedstawi fanom swoją najmłodszą produkcję, mianowicie PS5. Co prawda wśród graczy w dalszym ciągu rozchwytywana okazuje się poprzednia konsola oraz nie wygląda na to, żeby zainteresowanie nią mogło zmniejszać się. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na utworzenie konsoli nowszej generacji, a gracze niecierpliwie czekają.

Świeże technologie w PlayStation 5

Marka Sony już kilka razy udowodniła, iż bywa innowatorem wśród innych firm tego typu i może zaskakiwać fanów. Poprzednia konsola, PS4, postawiła naprawdę wysoko poprzeczkę innym firmom na rynku - wszystko przez kompletnie innowacyjną jakość, której poprzednio nie zaproponowała inna firma. Grafika, naprawdę wyczulone pady, gry nowej generacji - klienci rzecz jasna ucieszyli się na te wszystkie szczegóły i dzięki temu teraz PlayStation 4 jest najszybciej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Niestety nie obyło się bez kłopotów na początku premiery - firma Sony miała zamiar przekroczyć wszelkie granice technologiczne (co finalnie im wyszło), aczkolwiek wypuszczenie oraz przedpremierowe pokazy PlayStation4 stworzyły ambiwalentne uczucia. Klientom, zaprzyjaźnionym z nowatorską konsolą PS3, nie w 100% odpowiadały przykładowo kontrolery, które na pierwszy rzut oka wydawało się, że będą dosyć niewygodne w użyciu. Na końcu DualShocki przybrały zasadniczo alternatywną formę, aczkolwiek problemem została premierowa wersja PS4. PS4 miała kłopoty z nadmiernym przegrzewaniem się, sprzęt był w stanie także sam wyłączać się.

Jednak po pewnym czasie oraz poprawach wprowadzanych na bieżąco, okazało się, że jednak marka Sony idzie w dobrym kierunku, a wypuszczona konsola otrzymała miano legendy. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które sporo klientów wspomina bardzo ciepło.

PS5 - jak wypadnie na tle poprzednich?

Prawdopodobnie każdy człowiek i pasjonat świeżynek technologicznych niecierpliwie oczekuje ukazania się najnowszej konsoli do gier. Firma Sony zapowiedziała, że gry poznane na PlayStation4 będą działały na nowszej konsoli (jednakże nie zadziała odwrotnie, co wielu graczom się nie spodobało). Słychać już pierwsze głosy o kłopotach z przedpremierowymi zamówieniami - mówią, że firma Sony nie wyrabia się z produkcją, jednakże nie mamy pewności, czy nie są to tylko fałszywe plotki. W Internecie pojawiają się kolejne wiadomości również o tym, iż PlayStation 5 miałaby mieć teoretycznie problem z jakością obrazu 4k. Jednakże i tutaj pewne nie jest, co jest prawdziwe. Wszystko się okaże w chwili premierowego ukazania się sprzętu, to jest dziewiętnastego listopada roku 2020.

Tagi:

Zostaw komentarz