Powrót do szkoły a epidemia koronawirusa

01.09.2020, 16:55 0 komentarzy
Powrót do szkoły a epidemia koronawirusa

W tym tygodniu uczniowie mają powrócić do przedszkoli oraz szkół, jednakże w dalszym ciągu wahanie budzi epidemia koronawirusa, z którą się staramy zwalczyć od początku roku. Z całą pewnością to, że w marcu uczniowie przeszli na nauczanie bez wychodzenia z domu, okazało się jednym z powodów, dzięki którym mogliśmy wstrzymać w naszym kraju szybki przebieg epidemii. Jednak czy epidemia na chwilę obecną okazuje się tak spokojna, by przyzwolić uczniom na chodzenie na lekcje i pootwierać szkoły, przedszkola oraz żłobki?

Każdy ma inne podejście do tematu

Nie istnieje jedyna słuszna odpowiedź, co będzie korzystniejsze - puszczenie uczniów do budynków oświatowych, czy przymus kontynuacji internetowej nauki. Chociażby osoby mające wątpliwości oraz naukowcy obstają, że toż to właśnie najmłodsi prosto roznoszą wszelkie bakterie a także wirusy, a szkoły bywają idealnym siedliskiem infekcji. Świetnie znamy to - na zajęcia przybędzie jedno dziecko z przeziębieniem i w następnej chwili w chorobę wpada znacznie więcej dzieci.

Zmęczeni wymogami obstają, iż zaprowadzono całą masę czynności, do których muszą się zastosować szkoły, żeby móc przyjmować swoich podopiecznych w tym roku szkolnym. Ale czy to dobry pomysł, by znaczna liczba uczniów znalazła się w tej samej lekcyjnej sali? Czy aby na pewno najmłodsi uczniowie będą zachowywać dystans? Epidemiolodzy upierają się, iż nie całkiem.

Na szkołę internetowe narzekają czasem uczniowie i ich opiekunowie. W głównej mierze dotknęło to uczniów liceum, którzy upierają się, iż przez te miesiące zdalnego nauczania mogą być niespecjalnie przygotowani do matury (choć z drugiej strony w roku 2020 matura nie poszła jakoś słabo). Ważne było także to, że nie wszyscy nastolatkowie mogą mieć dostęp do Internetu i komputera. W rodzinach, w których urodziło się dużo dzieci zdarza się tak, że w mieszkaniu zobaczymy tylko jeden komputer. Rodzice będą mieli z tej przyczyny zagwozdkę przy zorganizowaniu swoim latoroślom zdalnej nauki w tej samej chwili.

Relacje ze społeczeństwem będą także istotne. Szkoła jest znaczącym elementem w psychicznym rozwoju maluchów. W oświatowych budynkach uczymy się funkcjonowania w społeczeństwie i ponadto umiemy zawierać przyjaźnie. Rzecz jasna przy obecnej chwili problemy życia w społeczeństwie okazują się niespecjalnie istotne, ponieważ głównie liczy się bezpieczeństwo uczniów, ich rodziców i pedagogów.

To od samych uczniów oraz pedagogów zależy sporo

Rozwój epidemii zależy głównie od kwestii, czy uczniowie będą przestrzegać reguł ustalonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz czy nauczyciele będą umieli to wykorzystywanie obostrzeń upilnować. Niektórzy komunikują, iż puszczenie dzieci do placówek oświatowych sprawi ekspresowy postęp epidemii, więc w efekcie szkoły zostaną nieczynne lada chwila. Wypada obserwować nieustannie sprawę, ponieważ z początku tego miesiąca jeszcze wiele może się pozmieniać.

Tagi:

Zostaw komentarz