Wybory prezydenta w Ameryce zaczynają się już wkrótce

15.09.2020, 14:47 0 komentarzy
Wybory prezydenta w Ameryce zaczynają się już wkrótce

W bieżącym roku Stany wybiorą następną głowę państwa. W tej chwili tę funkcję pełni Donald Trump i oczywiście zabiega on o następną kadencję. konkurenci działają i 50 dni przed głosowaniem jest możliwość zapoznania się z opinią publiczną. Jak dokładnie rozwija się w tej chwili sytuacja? Szanse którego kandydata mogą być największe? W opozycji z ostatnimi wyborami, główny oponent Donalda Trumpa posiada zdecydowanie wyższą przewagę.

Kandydat frakcji demokratycznej, Joe Biden, prezentuje ponad siedmioprocentową przewagę nad teraźniejszym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Mimo to wyborczy komitet Donalda Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, żeby bieżące badania przedstawiały nadchodzący wynik wyborów. W ostatnim głosowaniu sytuacja prezentowała się trochę podobnie - była sekretarz stanu w zeszłych wyborach także przodowała, lecz jej przewaga nie wydawała się bardzo wielka. Było to wyłącznie 2,3 procenta. Mimo iż Hillary Clinton posiadała wyższość oraz zdobyła większą ilość głosów, wziąwszy pod uwagę całe Stany, przegrała wybory z aktualnym prezydentem.

Co ciekawe, w Ameryce nie stanowi o większość pojedynczych głosów nie stanowi o wygranej. Przesądzający jest głos elektorów - w każdym stanie określona jest ich ilość i uzależniona jest ona od liczby mieszkańców w danym stanie. Aktualnie konkuruje ze sobą przede wszystkim kilka stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda.

W każdym z wymienionych stanów nastroje wyglądają inaczej. Gdzieniegdzie wygrywa Donald Trump, w innych stanach Biden. Sytuacja zatem okazuje się nie być jednoznaczna. Wiele rzecz jasna zależy od ogólnych punktów widzenia w wybranej części Ameryki - zdarza się, że mieszkańcy przedstawiają republikańskie idee, a czasem są to przede wszystkim demokratyczne poglądy. Mimo wszystko nawet w stanach przede wszystkim o poglądach republikańskich w ostatnim czasie zaszły ogromne modyfikacje. Sporo dzięki nowym, młodym mieszkańcom, którzy prezentują liberalne idee, a decydują się przeprowadzić przez tanie domy. Takie głosy być może będą miały wielki wpływ na powołanie przyszłego prezydenta.

A jakim sposobem odbędą się wybory podczas trwania pandemii? Przez epidemię głosowanie potrwa trochę dłużej, ponieważ zaczną się dokładnie zaraz. Duża większość obywateli chce oddawać swój głos korespondencyjną metodą.

Pozostaje zatem poczekać na dalszy rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie wybory, nic nie jest pewne i kierowanie się sondażami może okazać się niecelne.

Tagi:

Zostaw komentarz