Zmaganie się przeciwko zanieczyszczaniu powietrza

21.11.2020, 10:45 0 komentarzy
Zmaganie się przeciwko zanieczyszczaniu powietrza

Dzień Czystego Powietrza było można obchodzić raptem parę dni temu.Z tego powodu należałoby nabrać nieco refleksji dotyczących dość sporego problemu, który pojawia się w okręgu całego kraju. Mowa tu istotnie o smogu, który może być dla społeczeństwa naprawdę niebywale groźny. Organiczne trucizny, którymi oddychamy w zasadzie w każdy dzień, bez wątpienia mają do czynienia z rozszerzaniem się obecnego koronawirusa, z którym zmaga się praktycznie cały świat już prawie rok. Z pewnością warto notorycznie nauczać czym jest zatrucie powietrza lub też jakimi sposobami można z tego rodzaju problemem walczyć.

Z okazji Dnia Czystego Powietrza raptem w kilku stacjach telewizyjnych został poruszony ten właśnie temat. Należy wiedzieć, że obecnie w Polsce zaczął się grzewczy sezon, a razem z nim wrócił także problem ze smogiem. Skuteczne a także ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań to jeden z najkorzystniejszych sposobów na zapobieganie zatruciu środowiska. Około połowę smogu w Polsce produkujemy sami w naszych domach, o czym przypomniał Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeżeli nie rozmontujemy kotłów zanieczyszczających środowisko, nie rozwiążemy tego problemu.

Zespołów Elektrociepłowni PAK też podpiął się do walki z ze zdegradowanym powietrzem. Prezes spółki, Piotr Woźny ogłosił, iż uskuteczniana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia za ok. 10 lat będzie zeroemisyjna. Pamiętajmy więc o tym, że problem ze smogiem a także z SARS-CoV-2 możemy ze sobą bezspornie połączyć. Epidemia koronawirusa początkowo ukazała się w lokalizacjach o ogromnie wysokiej degradacji środowiska, a więc we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.

W aspekcie smogu istotnie należy także mieć świadomość tego, co w zasadzie jest fundamentalną tego przyczyną. A zatem jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za wystąpienie w powietrzu co niemiara niszczycielskich substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wymienionych perspektyw jest niezmiernie istotna, głównie z powodu naszego zdrowia a także otaczające nas każdego dnia, zdrowe środowisko.

Tagi:

Zostaw komentarz