Technology

Fenomenalna forma ekipy poznańskiego Lecha - zasłużona wygrana w Lidze Konferencji Europy z Villarreal!

09.11.2022, 08:48 0 komentarzy

Fani piłki nożnej z naszego kraju nie mają zbyt często możliwości do świętowania sukcesów swojego zespołu w europejskich pucharach i nie można temu zaprzeczyć. Najczęściej drużyny z naszej ligi naprawdę prędko przerywają swoją przygodę z europejskimi pucharami i wówczas mogą skoncentrować się jedynie na rozgrywkach ligowych. W aktualnie trwającym sezonie jednak największe podłoże do szczęścia mają wielbiciele popularnego Kolejorza. Drużyna mistrza Ekstraklasa zdołała zakwalifikować się do grupowych rozgrywek Ligi Konferencji Europy i od pierwszego spotkania zapewnia własnym sympatykom dużo emocji. Lech rywalizował z Villarreal CF, a więc solidnym rywalem w trakcie ostatniej kolejki grupowych rozgrywek. Triumf w tym meczu znaczył, iż piłkarze poznańskiego Lecha zapewnią sobie awans do kolejnej fazy. Trzeba wziąć pod uwagę to, że wielu dziennikarzy wątpiło w to, że popularny Kolejorz da radę triumfować z dużo lepiej notowanym przeciwnikiem.

Od samego początku tego starcia popularny Kolejorz prezentował się o wiele lepiej niż przeciwnik z Hiszpanii. Perfekcyjnym tego przykładem była bramka Velde, która padła w 27. minucie tego pojedynku. Wielbiciele mistrza polskiej ligi szaleli ze szczęścia i znacznie mocniej zaczęli wspierać swoich zawodników. Pierwsza część pojedynku skończyła się wynikiem 1 do 0 dla mistrza PKO Ekstraklasy. Graczy Lecha podczas drugiej połowy tego spotkania musieli grać czujnie i jednocześnie szukać szansy na strzelenie drugiego gola. Parę minut po starcie gry piłkarze mistrza polskiej ligi zdobyli drugiego gola. W 51. minucie trafienia na 2:0 strzelił Michał Skóraś, który prezentował się w tym spotkaniu świetnie. Zawodnik mistrza Polski strzelił drugą bramkę 13 minut przez końcem tego meczu, co doprowadziło futbolowych kibiców zgromadzonych na trybunach przy ulicy Bułgarskiej do ekstazy. Spotkanie w ostatecznym rozrachunku skończyło się wynikiem 3:0 dla Lecha Poznań, co oznaczało zapewniony awans do pucharowej fazy rozgrywek Europa Conference League. Mistrz Polski w rywalizacji grupowej zajął II miejsce. W 1/16 finału Ligi Konferencji Europy mierzyć się będą z Bodo/Glimt.