Technology

O miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze ukraińska drużyna narodowa grać będzie z kadrą narodową Walii!

03.06.2022, 11:35 0 komentarzy
O miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze ukraińska drużyna narodowa grać będzie z kadrą narodową Walii!

Kibice piłkarscy ze Starego Kontynentu w minionym tygodniu z zaciekawieniem oczekiwali na mecz Ukrainy z reprezentacją narodową Szkocji. Jeszcze jakiś czas temu to byłoby całkowicie normalne spotkanie, lecz okoliczności zdecydowanie się zmieniły. Na początku to barażowe starcie miało być rozgrywane trzy miesiące temu, jednak kłopotem była inwazja rosyjskich wojsk na teren Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy poprosiła o przesunięcie starcia, na co zgodziła się federacja piłkarska FIFA. Przesunięty termin został ogłoszony na 1 czerwca i obydwie reprezentacje były przygotowane do rywalizacji. Bez najmniejszych wątpliwości trudno było wytypować faworyta do zwycięstwa w tym barażowym starciu. Z olbrzymią zawziętością przystąpili do tego barażowego meczu zawodnicy ukraińskiej reprezentacji narodowej, by pokazać światu, że są zmotywowani i naszykowani do rywalizacji na boisku.

Szkocka kadra z kolei zamierzała potraktować to spotkanie jak każde inne. Szkoleniowiec od samego początku powtarzał swoim piłkarzom, że powinni być skupieni i nie mogą pomylić się. Ukraińska narodowa drużyna słynie z tego, iż umie konstruować naprawdę szybkie ataki, które najczęściej kończą się golem. To spotkanie naprawdę było niesamowicie intrygujące i należy podkreślić ten fakt. Jednak tego wieczoru reprezentanci Ukrainy byli znacznie lepsi od swoich oponentów. Pierwszą bramkę zdołali strzelić w 33 minucie, kiedy to do siatki trafił Andrij Jarmołenko. Prezentacją dobrze zorganizowanej gry piłkarzy z Ukrainy, którzy dobrze odpierali ataki drużyny narodowej Szkocji była pierwsza odsłona tego meczu. Wynikiem 1:0 dla ukraińskiej drużyny zakończyła się pierwsza połowa meczu. W trakcie drugiej odsłony pojedynku mieliśmy możliwość oglądać aż trzy bramki. Dwa razy do siatki strzelali piłkarze narodowej kadry Ukrainy i raz gracze Szkocji. Pojedynek zakończył się wynikiem 3 do 1 na korzyść naszych wschodnich sąsiadów. Dzięki zwycięstwu ukraińska narodowa drużyna w dalszym ciągu ma szansę pojechać na mundial, który rozgrywany będzie w Katarze.

Zostaw komentarz