Technology

Wywiad z Meghan Markle a także księciem Harrym

20.03.2021, 14:02 0 komentarzy
Wywiad z Meghan Markle a także księciem Harrym

Niedawno, bo 7 marca o godz. 20:00 miał miejsce wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym stało się nieprawdopodobnie głośno i dalej jest to jeden z podstawowych tematów pośród różnych mediów. Był to 1 połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego po wyrzeczeniu się pary z rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do USA. Podczas rozmowy z Oprah Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Na rozmowie ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, na podstawie opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w królewskiej rodzinie stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety II a także pozostałych członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Lecz nie da się ukryć, że poparcie jest nadzwyczaj odmienne, w zależności od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie tabloidy informują, że jeżeli Harry i Meghan chcieliby kiedyś powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili nieodwracalnie swoją okazję. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła także motyw samobójczych myśli Meghan a także tego, iż książe nie dojrzał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam podkreślił.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się przetwarzaniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili 4 profesjonalistów analizujących w mediach kwestie rodziny królewskiej na omówienie wywiadu dwa dni przed emitowaniem. Doświadczeni eksperci, w tym dawny prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, omówili cały wywiad, zarzucając w ten sposób Winfrey stronniczość a z kolei Meghan stosowanie bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan został pokazany w w TVN24 wieczorem. Co istotne, rozmowę tą oglądało średnio szacunkowo 1mln widzów. Ta telewizyjna stacja była wtedy wiceliderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, iż wywiad ten tylko potwierdził legendę dotyczącą Winfrey jako dziennikarki, która umie wyciągnąć ze swojego rozmówcy wnikliwie wszystko. Uwzględniając szokujące rewelacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez dwóch zdań należy stwierdzić, iż fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością nieprzerwanie omawiany.

Zostaw komentarz